O nas

Jesteśmy firmą, która już od kilku lat prężnie działa na rynku oraz intensywnie się rozwija. Specjalizujemy się w transportach międzyszpitalnych, międzynarodowych transportach medycznych, szkoleniach z pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu medycznym imprez masowych, a od tego roku również zajmujemy się organizacją powietrznego transportu medycznego międzynarodowego oraz międzykontynentalnego.

Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie na arenie krajowej i międzynarodowej, również poza granicami UE. W naszej historii doświadczenia transportowego dominują szpitale powiatowe i wojewódzkie, ośrodki psychiatrii sądowej, stacje krwiodawstwa, firmy ubezpieczeniowe zajmujące się assistancem, samorządy terytorialne, osoby prywatne oraz narodowy fundusz zdrowia, jak również Śląskie Centrum Chorób Serca, dla którego realizowaliśmy transporty pacjentów do przeszczepu serca. Zabezpieczaliśmy już wielokrotnie imprezy masowe na 10 000 osób oraz rajdy samochodowe, motocrossowe, kolarskie jak również obsługujemy od kilku lat większość stadnin konnych w naszym rejonie zabezpieczając zawody jeździeckie oraz wiele innych – wszędzie jesteśmy chwaleni za nasz profesjonalizm, holistyczne i empatyczne podejście do pacjentów, jak również sprawne i zdecydowane działania oraz nowy sprzęt, zapewniający komfort i bezpieczeństwo. 

Masz pytania?

Napisz do nas!

Naszą kadrę stanowią ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze, na co dzień pracujący w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego w zespołach wyjazdowych oraz w szpitalnych oddziałach ratunkowych.

Jesteśmy doświadczonym zespołem, który nie boi się podjęcia żadnego zlecenia, Specjalizujemy się w szeroko pojętym ratownictwie. Postępujemy zawsze wg aktualnej wiedzy medycznej oraz obowiązujących wytycznych i zaleceń dot. postępowania z pacjentem, a nasi ratownicy ciągle się szkolą na kursach, sympozjach i konferencjach. 

Obecnie nasza flota liczy 10 pojazdów, a w planie są kolejne zakupy. Posiadamy ambulanse wszystkich klas, od typu A do typu  C, wyposażone zgodnie z normami dla zespołów systemu PRM.
Jesteśmy podmiotem leczniczym, z wymaganymi wszystkimi niezbędnymi oraz dodatkowymi ubezpieczeniami oraz zezwoleniami (uprzywilejowanie w ruchu drogowym, leki narkotyczne i psychotropowe). Posiadamy 9 ambulansów oraz 1 pojazd do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Ambulanse przeznaczone na transporty międzynarodowe posiadają zawieszenie pneumatyczne oraz nosze z platformą hydropneumatyczną dla zwiększenia komfortu pacjenta podczas dalekich podróży, a także fabrycznie zamontowany telewizor, lodówkę spożywczą, mikrofalówkę.

Posiadamy kompetencje oraz doświadczenie, aby rzetelnie i z pełnym profesjonalizmem oraz bezpieczeństwem świadczyć usługi zdrowotne dla naszych pacjentów. Nasze samochody są świeże (tegoroczne lub zaledwie kilkuletnie) sprawne technicznie, a także pewne bezawaryjności.

Nasz profil działania oraz opinie o nas, możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie

Zapraszamy do kontaktu i dalszej rozmowy.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w razie pytań 24/7.